IMT Smile Artist Profile | AAE Music
Fee Range:Please Contact
Availability:Please contact
Genre:pop rock, rock
433.7KScrobbles
11.9KListeners

IMT Smile is Slovak music group.website: www.imtsmile.comHistória skupinyNázov kapely je zložený z iniciálok Táslerovcov. Neskôr sa k nim pridal Mirov spolužiak z kozervatória, Peter Bič (gitara).

Po niekoľkých koncertoch a nahratých skladbách sa skupina rozpadla. Svoje prvé demo nahrali Ivan s Mirom v roku 1993. Boli to nahrávky zhudobnených humorných textov Ľubomíra Feldeka. Na nahrávaní s Táslerovcami spolupracoval bubeník Martin Migaš.

Niekoľko mesiacov nato sa Miro Tásler s Petrom Bičom znovu pokúsili o nahrávky dvoch Ivanom naspievaných skladieb.V roku 1994 organizoval Robo Grigorov súťaž s názvom RG tip, v ktorej skupina IMT Smile s piesňami „Pán v saku“ a „Spím“ zvíťazila.

V nasledujúcich mesiacoch kapela hľadala svoj štýl, hrala skladby v rôznych hudobných žánroch cez rock, punk, ale aj reggae, skupina menila svoj názov raz boli Epitath, neskôr Ruka, v lete roku 1995 hrali na open festivale Marakaňa v Prešove dvakrát: raz ako Ruka a druhýkrát ako IMT Smile.

Na Rock FM Feste '95 skupina IMT Smile vystúpila so skladbou „Poslali ma fundeluka“ v zložení: Ivan a Miro Táslerovci, Martin Migaš, Peter Bič, Martin Tkáčik, Miro Bórik, Marcela Kvašňáková, Jana Bednarčíková, Viera Kollárová.

V januári 1996 dostala kapela od vydavateľstva Škvrna Records ponuku na nahranie albumu. V tomto období so skupinou začala spievať ďalšia Prešovčanka, Katka Knechtová . V júni kapela podpísala zmluvu a v štúdiu Relax nahrala skladby „Nepoznám“ a „Balada“.

Pri nahrávaní s nimi spolupracoval Laco Lučenič. Pieseň „Nepoznám“ sa stala hlavným singlom pripravovaného albumu, dobre bodovala v hitparádach a stala sa v svojom období v slovenských rádiách jednou z najhranejších.

Za tento rok skupina IMT Smile prevzala v februári roku 1997 od Zväzu autorov a interpretov cenu „Objav roka“.Vo februári roku 1997 sa skupina IMT Smile spolu so skupinami Prúdy a Olympic zúčastnila spoločného celoslovenského turné.

Dňa 7. apríla kapela IMT Smile v zložení Ivan Tásler, Miro Tásler, Peter Bič, Martin Migaš a Katka Knechtová vydala svoj debutový album s názvom Klik-Klak, ku ktorému okrem skladby „Nepoznám“ vychádza aj ďalší singel s názvom „Vrany“.

V roku 1998 zo skupiny odchádza Katka Knechtová a Martin Migaš a vzniká tak nová prešovská formácia s názvom Peha. Bubeníkom skupiny sa stal Martin Valihora (hrával s Richardom Müllerom, či Jankom Ledeckým) a IMT Smile vydáva 26.

októbra svoj ďalší album s názvom Valec, ktorý predchádza úspešný singel „Ľudia nie sú zlí“. V januári sa do slovenských hitparád a rádií dostal jeden z najznámejších hitov pochádzajúci z tohto albumu s titulom „Veselá pesnička“.

V roku 1999 skupina IMT Smile absolvovala unplugged turné, zbiera hudobné ocenenia, vydáva reedíciu albumu Valec s názvom Valec Extra s nasledujúcim koncertným turné Valec tour '99. V roku 2000 kapele IMT Smile vyšiel album Nech sa páči, skupina absolvovala ďalšie dva turné Nech sa páči a Gambrinus tour 2000, v nasledujúcom roku spolupracuje na albume 01 s Richardom Müllerom a vydáva sa s ním na koncertné turné.

Zostava skupinyIvan Tásler - spev, gitaryMiro Tásler - klávesy, vokályPeter Bič - gitary, vokályKolja - basová gitaraMarián Slávka - bicieDiskografia:1997 - Klik-Klak1998 - Valec1999 - Valec Extra2000 - Nech sa páči2003 - IMT Smile2004 - Exotica2006 - Nieco s nami je2008 - Hlava má sedem otvorov

Photos

IMT Smile performs pop rock, rock music and can be booked for (private) corporate events, personal appearances, or other music performances. The estimated booking fee range to book IMT Smile for your event, Please Contact. IMT Smile has more than 11.9K listeners worldwide and really knows how to entertain your audience. Similar artists are  Desmod, Peter Cmorik . Contact AAE Music agency for ratings, reviews, videos and information on scheduling IMT Smile for an upcoming event.

This website is a resource for event professionals and strives to provide the most comprehensive catalog of popular musicians and bands to consider for performances at corporate events, fundraising galas, or university events. A listing or profile on this website does not imply an agency affiliation or endorsement by the talent.

All American Entertainment (AAE) exclusively represents the interests of talent buyers, and does not claim to be the agency or management for any artist or celebrity on this site. AAE Music is a talent booking agency for paid events only. We do not handle requests for donation of time or media requests for interviews, and cannot provide celebrity contact information.

If you are the talent, and wish to request removal from this catalog or report an issue with your profile, please click here.

This is a standard notification.

Report an issue with my profile

Please use this form to report an issue with your artist profile or to request removal from our online catalog.

Leave your message and contact information below. We will send you a confirmation message or reach out if we have questions.

    Please update my profile
    Please delete my profile