All American Entertainment Named to Inc. Best Workplaces in 2022. Read more
Fee Range:Please Contact
Availability:Please contact
Genre:dance, pop, r&b, soul, emo
70.1KScrobbles
8.0KListeners

Blero (Blerim Muharremi) - Albanian Pop & RNB SingerBlero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik.Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen "Kthehu".Ne vitin 2004 ka realizuar albumin e titulluar "Hapi i pare".

Thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. "Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura".Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe "celes" per kete e konsideron punen me njerez te duhur.

"Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithçka, eshte profesionalist i vertete" thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder.Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop.

Albumi i tij i dyte u titullua "Bashke" dhe per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove.Ka marre disa here pjese ne festivalin "TopFest" ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku.

Me pas vijuan albumet "Blero" (2006) dhe "Falma" (2007).Ne vitin 2009 Blero u fejua me aktoren mjaft te njohur Teuta Krasniqi.Viti 2010 i solli te dyve edhe nje vajze qe e quajten Tara. Gjithashtu "Tara" titullohet dhe albumi i fundit i Bleros i lançuar ne veren 2010.

Albumi permban kenge ne shqip dhe anglisht. U promovua nga klipet "Nuk mundem pa ty" (shqip) dhe "You and me" (anglisht). Ne kete album Blero ka bashkepunuar dhe me artiste si F-Kay, Cekiç, Big Basta, Zaimina etj.

Blero performs dance, pop, r&b, soul, emo music and can be booked for (private) corporate events, personal appearances, or other music performances. The estimated booking fee range to book Blero for your event, Please Contact. Blero has more than 8.0K listeners worldwide and really knows how to entertain your audience. Similar artists are  Yarabi, Fatty Koo, Neylini, DJ Sava . Contact AAE Music agency for ratings, reviews, videos and information on scheduling Blero for an upcoming event.

This website is a resource for event professionals and strives to provide the most comprehensive catalog of popular musicians and bands to consider for performances at corporate events, fundraising galas, or university events. A listing or profile on this website does not imply an agency affiliation or endorsement by the talent.

All American Entertainment (AAE) exclusively represents the interests of talent buyers, and does not claim to be the agency or management for any artist or celebrity on this site. AAE Music is a talent booking agency for paid events only. We do not handle requests for donation of time or media requests for interviews, and cannot provide celebrity contact information.

If you are the talent, and wish to request removal from this catalog or report an issue with your profile, please click here.

The 2022 Speaking Industry Benchmark Report
This is a standard notification.

Report an issue with my profile

Please use this form to report an issue with your artist profile or to request removal from our online catalog.

Leave your message and contact information below. We will send you a confirmation message or reach out if we have questions.

    Please update my profile
    Please delete my profile